Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРУ НОВИНИ ТИЖНЯ

05.07.2021 1. Наказ Мінфіну про розкриття юрособами інформації про кінцевих бенефіціарів
Мінфін наказом від 19.03.2021 р. № 163 затвердив Положення про форму та зміст структури власності. Вказаний Наказ набирає чинності через місяць з дня його офіційного опублікування, який запрацює з 11.07.2021 року.
Структура власності – офіційний документ, який для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в обов’язковому порядку надається держреєстратору.

Розлогий коментар на цю тему читайте у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та сервісі ІНТЕРБУХ "Розкриття бенефіціарів: форми, роз'яснення та приклади від регуляторів"

2. Трудові книжки після 10 червня
Серед гарячих новацій червня — запровадження електронних трудових книжок. Нововведення хоча й було прийнято взимку та ще й із наданням п’ятирічного перехідного періоду, усе ж дещо бентежить бухгалтерську спільноту.
Почнімо з того, що наразі є лише Закон № 1217, який набув чинності 10 червня, а підзаконних нормативних актів чи офіційних роз’яснень іще немає.
Головне, що маємо взяти до уваги вже саме з 10 червня 2021 року:
1. Трудову діяльність обліковуємо в електронній формі — це обов’язкова вимога для всіх роботодавців.
2. Трудова книжка, визначена як паперова форма обліку трудової діяльності, є віднині «особистою справою працівника». «Особистою» у тому сенсі, що сам працівник на власний розсуд вирішує, чи продовжувати її вести, а також, де і як її зберігати.
Розлогіше на цю тему – в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та сервісу ІНТРЕБУХ "Що робити з трудовими книжками після 10 червня".

3. Представництво нерезидента в Україні
Наразі щодо представництв нерезидентів в Україні панує повна законодавча невизначеність, причому від подання фінзвітності й до постановки на облік в органах ДПС.
Тож тема номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН допоможе усім зацікавленим, оскільки там висвітлені не лише "свіжі" роз'яснення податківців, а й надані практичні й безпечні рекомендації від редакції видання

Повернення до списку