Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН ЮРИСТУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН ЮРИСТУ НОВИНИ ТИЖНЯ

13.10.2021 1. Затверджено порядок організації і проведення фінмоніторингу адвокатами: відповідальний працівник та внутрішні документи
Мін'юст наказом від 10.09.2021 р. № 3201/5 затвердив Положення про здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство юстиції України Документ набуде чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Документ визначає порядок організації і проведення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення здійснює Мін'юст.

Це Положення поширюється на адвокатські бюро, адвокатські об'єднання та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріусів щодо:
• купівлі-продажу нерухомості або управління майном при фінансуванні будівництва житла;
• купівлі-продажу суб'єктів господарювання та корпоративних прав;
• управління коштами, цінними паперами або іншими активами клієнта;
• відкриття та/або управління банківським рахунком або рахунком у цінних паперах;
• залучення коштів, необхідних для створення юридичних осіб та фондів, забезпечення їх діяльності або управління ними;
• створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами, фондами, трастами або іншими подібними правовими утвореннями;
• осіб, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами, якщо вони, зокрема, надають консультації клієнту; беруть участь, діючи від імені та/або за дорученням клієнта, у будь-якій фінансовій операції та/або допомагають клієнту планувати чи здійснювати операцію щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами.

2. Телефонограма - неналежний спосіб повідомлення сторін про час і місце розгляду справи: ВС

Суть справи: місцевий суд задовольнив позов банку та стягнув з боржника заборгованість за кредитним договором.

Апеляційний суд із таким рішенням погодився, однак зменшив розмір заборгованості та судових витрат.
У касаційній скарзі відповідач вказав, що апеляційний суд розглянув справу за його відсутності, оскільки він не був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, фактично був позбавлений можливості заперечити проти позовних вимог банку та довести обґрунтованість заявлених зустрічних позовних вимог.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду касаційну скаргу задовольнив частково, скасував постанову апеляційного суду і направив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. Відповідну постанову ВС ухвалив 10 вересня 2021 року.

Аналіз матеріалів справи свідчить, що ухвалами апеляційного суду відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою та призначено справу до розгляду на 11 годину 09 листопада 2020 року.
Однак секретар судового засідання повідомив в телефонному режимі відповідачеві про судове засідання, призначене на цю дату, про що було складено телефонограму, яка зареєстрована в журналі телефонограм.
Згідно із частиною дев'ятою статті 128 ЦПК України суд викликає або повідомляє свідка, експерта, перекладача, спеціаліста, а у випадках термінової необхідності, передбачених цим Кодексом, зокрема у справах про видачу обмежувального припису - також учасників справи телефонограмою, телеграмою, засобами факсимільного зв'язку, електронною поштою або повідомленням через інші засоби зв'язку (зокрема, мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Верховний Суд вказав, що повідомлення учасників справи телефонограмою не відповідає встановленому порядку повідомлення про дату, час і місце розгляду справи. Тому відсутні визначені процесуальним законом докази належного повідомлення відповідача про призначений розгляд справи апеляційним судом.

Повернення до списку