Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН ЮРИСТУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН ЮРИСТУ НОВИНИ ТИЖНЯ

12.07.2021 1. Платіжні послуги – прийнято закон
Прийнято Закон «Про платіжні послуги», який визначає поняття та загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні, встановлює виключний перелік платіжних послуг та порядок їх надання, категорії надавачів платіжних послуг та умови авторизації їх діяльності, визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні, загальні засади випуску та використання в Україні електронних грошей та цифрових грошей Національного банку, установлює права, обов'язки та відповідальність учасників платіжного ринку України, визначає загальний порядок здійснення нагляду за діяльністю надавачів платіжних послуг, надавачів обмежених платіжних послуг, порядок здійснення оверсайта платіжної інфраструктури.

2. Визначено механізм відшкодування шкоди, яку завдано банку
30 червня ухвалено Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків".
Документ визначає правові підстави для відшкодування шкоди (збитків) особою, якою заподіяно шкоду банку та кредиторам банку, а також особою, яка внаслідок таких дій отримала майнову вигоду.

Відповідно до тексту законопроекту до другого читання, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме право звертатися до осіб, які відповідно до законодавства несуть відповідальність за шкоду (збитки), завдану:
• банку, з вимогами та позовами про відшкодування шкоди (збитків), заподіяної банку, у разі наявності вимог кредиторів, крім вимог за субординованим боргом та вимог кредиторів, які є пов'язаними з банком особами;
• кредиторам, вимоги яких залишились незадоволеними після завершення процедури ліквідації, - у випадку припинення неплатоспроможного банку або банку, щодо якого було прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених ч. 2 ст. 77 Закону "Про банки і банківську діяльність", як юридичної особи.

3.СУДОВА ПРАКТИКА

Щодо збереження чинності застави при переході права власності на предмет застави до іншої особи
Застава зберігає свою силу для нового власника майна за умови наявності у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна відповідних відомостей про обтяження, які внесені до такого реєстру перед відчуженням предмета застави. У протилежному випадку набувач вважається добросовісним і набуває право власності на таке рухоме майно без обтяжень.
https://ips.ligazakon.net/document/VSP06120

Про обґрунтованість адміністративного арешту у зв'язку з недопуском посадових осіб контролюючого органу до проведення податкової перевірки
У разі непред'явлення службового посвідчення посадової особи контролюючого органу платникові податків, перевіряючі, не мають права на документальну виїзну або фактичну перевірку, навіть за умови наявності у них довідки про належність до посадових осіб податкових органів. У такому разі адміністративний арешт - необґрунтований.
https://ips.ligazakon.net/document/VSP06124

Щодо кваліфікації дій співвиконавця розбою
Виконавцем розбою (ст. 187 КК) є не лише той, хто шляхом нападу протиправно заволодів чужим майном, а й той, хто позбавляв можливості потерпілого пручатися або залишити місце вчинення злочину.
https://verdictum.ligazakon.net/document/96282063Повернення до списку