Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН КЕРІВНИКУ

14.06.2021 1. Електронна трудова книжка вже з 10 червня
Як ми уже повідомляли в коментарі "Облік трудової діяльності: від паперової до електронної форми" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і сервісу Інтербух з 10 червня 2021 року набудуть чинності зміни, унесені Законом № 1217 до КЗпП, щодо нових правил обліку трудової діяльності працівника. Фактично із цієї дати має бути запроваджено електронний облік трудової діяльності. До чого й коли слід готуватися?
Просто не поспішати з "цивілізацією", бо ПФУ Закон № 1217 дав п'ять років (до 10 червня 2026 року) на унесення до Держреєстру відомостей про трудову діяльність працівників. Отже, паперові трудові книжки так швидко із обігу не вийдуть. Ба більше: порядок/строки/черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок повинен визначити ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики (п. 5 ч. 4 ст. 20 Закону про ЄСВ у редакції з 10.06.2021 р.). Наразі такий порядок не прийнято. Тож чекаємо…
2. Прийнято закон про заборону пластикових пакетів
Верховна Рада підтримала зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів та обмеження їх розповсюдження. Відповідний Закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" набрав чинності.
Закон вводиться в дію через шість місяців після офіційного опублікування, а заборона на розповсюдження пакетів - через дев'ять місяців.
Закон забороняє розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
1) надтонких пластикових пакетів;
2) тонких пластикових пакетів;
3) оксорозкладних пластикових пакетів.
Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.
3. Прожитковий мінімум прив'яжуть до середньої зарплати
Рада підтримала у першому читанні за основу законопроект № 3515, яким пропонується нова методологія розрахунку прожиткового мінімуму.
В першу чергу буде змінено визначення прожиткового мінімуму та встановлено, що це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, притаманний суспільству. Визначати розмір прожиткового мінімуму пропонується в розрахунку на одну особу.
Прожитковий мінімум буде встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування Держбюджету, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.

Повернення до списку