Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН КЕРІВНИКУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН КЕРІВНИКУ НОВИНИ ТИЖНЯ

13.09.2021 1. Стартувала податкова амністія
В України розпочалася так звана податкова амністія, яка триватиме рік. У цей період можна добровільно задекларувати активи, які були придбані в будь-який період до 1 січня 2021 року на кошти, які раніше не були задекларовані та з яких не було сплачено податки.
Тобто активи, набуті після 1 січня 2021 року, підлягають оподаткуванню у звичайному порядку - отримавши дохід з джерелом походження з України або за її межами, платник податку зобов'язаний наприкінці року подати декларацію і сплатити податок.
Амністія не визначає часових рамок набуття активів за рахунок таких доходів. Тобто передбачається, що порушення податкового законодавства могло статися і у періодах, по яких вже сплив загальний термін позовної давності у 1095 днів.
Декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном.
Не потрібно декларувати:
• квартири загальною площею, яка не перевищує 120 кв. м., або майнові права на таку квартиру;
• житлові будинки загальною площею, яка не перевищує 240 кв. м., або недобудовані будинки такої ж площі (за умови наявності права власності на земельну ділянку);
• нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 кв. м.;
• земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України;
• один транспортний засіб особистого некомерційного використання, за винятком транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, легкового автомобіля з об'ємом двигуна не менше 3 тис. куб. см або середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної зарплати, мотоцикла з об'ємом двигуна більше 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти і катера, право власності на який було зареєстровано на момент декларування;
• інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.
Нарахування та сплата збору з спеціального добровільного декларування щодо таких активів не здійснюється.

2. Водіям автобусів та вантажівок підготували нові правила робочого часу

Мінінфраструктури оновило Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів. Основні зміни стосуються таких положень:

1. Робоча зміна - період роботи водія відповідно до графіка змінності (зміна), який може бути як безперервним, так і розділеним на частини.

2. До робочого часу водія включається час простоїв не з вини водія.

3. Нормальна тривалість робочого дня (зміни) без урахування часу перерви не може перевищувати 10 годин. 

4. Тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин.

5. Для водіїв автобусів, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення, за їх згодою може встановлюватись робочий день з розподілом зміни на дві частини.

6. Виключено норму щодо восьмигодинного змінного періоду для водіїв ТЗ, що здійснюють перевезення великовагових, та (або) великогабаритних, та (або) небезпечних вантажів.

7. Перерву для відпочинку та харчування (45 хвилин) потрібно робити після керування протягом 4 годин 30 хвилин.

8. Якщо протягом робочої зміни ТЗ керують два водії, кожний водій повинен мати щоденний відпочинок тривалістю не менше 9 послідовних годин (було 8 годин).

9. Положення не поширюватимуться на перевезення пасажирів чи/та вантажів, які здійснюються закладами охорони здоров'я незалежно від форми власності.
Повернення до списку