Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРУ НОВИНИ ТИЖНЯ

30.08.2021 1. До 1 жовтня необхідно подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній
У 2021 році на вітчизняний бізнес чекає нова форма податкової звітності з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ) і вже незабаром настає термін подання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (МГК). Платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані до 1 жовтня 2021 року подати Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Незважаючи на те, що звітна дата зовсім близько, чимало платників податків ставлять собі велику кількість запитань і відчувають певну невизначеність. Кого вважати членом МГК? Якщо ми є складовою МГК, то як правильно визначити, хто є нашою материнською компанією? Чи збігаються наші уявлення про МГК із баченням податківців? Як правильно визначити, які компанії є учасниками МГК та чиї фінансові результати слід включати до консолідованої звітності?
Ці та інші питання розкриті у статті видання «Вісник МСФЗ»
Тему тижня сервісу ІНТЕРБУХ присвячено розкриттю актуальних питань щодо лікарняних:
Тема узагалі не нова, проте окремі законодавчі зміни впливають на ті чи інші практичні ситуації.

2. Оновлено форму декларації з податку на прибуток
Мінфін своїм наказом від 04.06.2021 р. № 317 вніс зміни до форми декларації з податку на прибуток підприємств. Зокрема, відкориговано основну частину декларації, а також додатки ПН, РІ, АМ. Згадані зміни набирають чинності з 17.08.2021 р.
Коли ж звітувати за новою формою? Виходячі з норм п. 46.6 ПКУ, оновлену форму декларації з податку на прибуток уперше потрібно буде подавати в такі строки:

• платникам із квартальним звітним періодом – за 2021 рік;
• платникам із річним звітним періодом – за 2022 рік.

Відповідно, за старою формою востаннє "квартальники" відзвітують за підсумками 9 місяців 2021 року, а "річники" – за підсумками 2021 року. Звісно, якщо податківці наполегливо не "попросять" усім звітувати за 2021 рік за новими формами.
Докладніше про ці новації читайте у публікації від видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

3. Робота іноземця на умовах неповного робочого часу
Працевлаштування іноземців у нашій країні має багато нюансів, які потрібно врахувати аби уникнути штрафів. Отже, у разі якщо іноземець працює неповний робочий день, в допомогу стаття видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

Повернення до списку