Пн-Пт 09:30 — 17:30

19.11.2021 1. Відсторонення від роботи невакцинованих працівників
Із 8 листопада 2021 року діє новий п. 416 постанови № 1236, яким, зокрема, передбачено зобов'язання керівників державних органів і керівників підприємств, установ та організацій відсторонювати від роботи працівників і державних службовців, які відмовляються від проведення таких щеплень. Зміни внесено постановою КМУ від 20.10.2021 р. № 1096.

Дія п. 416 постанови № 1236 стосується лише обмеженого кола працівників, хоча питання допуску до роботи працівників без щеплень є актуальним і для роботодавців небюджетної сфери.
Зважаючи на велику кількість запитань з цього приводу ми підготували відповіді на практичні запитання у статті "Обов'язкове щеплення і відсторонення від роботи в запитаннях – відповідях"

2. 26 листопада – набрання чинності новим Порядком ведення обліку товарних запасів для ФОП

Податківці завжди, при будь якій нагоді, не забували нагадати ФОПам про те, що вони мають зберігати первинні документи, тобто фактично підтверджувати походження товару. Частково цим питанням також "опікувався" Закон про РРО.

Аж тепер на всі "сто" питання наявності первинки закриває наказ № 496, який офіційно опублікований 16.11.2021 р. та набирає чинності через 10 днів після опублікування.

Ведення товарного обліку за встановленою формою стосуватиметься і ФОП-єдинників, і ФОП-загальносистемників. Де-факто, це один із механізмів взяти під контроль обороти ФОП (звісно, разом із застосуванням РРО), що до цього часу ніяк не міг зробити Мінфін. Тобто, навіть якщо знову буде відтерміновано тотальне застосування РРО ФОП, їхні обороти гарантовано контролюватиме "великий брат".

Форма обліку не складна й головна її ідея: не можна продати те, що не відображено в надходженні.

Розлогіше про це у коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН " ФОП: нова форма товарного обліку "


Повернення до списку