Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРУ

07.06.2021

1. Об'єднана зарплатна звітність: виправлення помилок і відповіді на актуальні запитання

Перший квартал поточного року бухгалтери не забудуть однозначно довго: то "гойдалки" зі змінами форм податкових накладних і декларації з ПДВ, то об'єднаний зарплатний диво –звіт, який довго не могли подати. Щодо останнього, то нещодавно пан Гетьманцев Д. ініціював створення робочої групи аби його спростити. Тож, враховуючи режим принтера, цілком можливо, що за другий квартал поточного року ми подаватимемо нову покращену(що сумнівно) версію об'єднаного зарплатного звіту. Але звітування за перший квартал не обійшлось без помилок та й з поданням звіту за відокремлені підрозділи не усі розібрались. Тож у допомогу статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і сервісу ІНТЕБУХ

2. Представництва нерезидентів в Україні

Йдеться про важливий Інформаційний лист № 20, оскільки щодо представництв нерезидентів як платників податків наразі більше запитань, аніж відповідей. На деякі з них відповіли податківці в коментованому інформаційному листі від 30.04.2021 р. № 20. В Інформлисті вказано, що він має інформаційний характер і не є індивідуальною податковою консультацією. Водночас фіскали наголосили, що кожен платник податку в порядку, визначеному ст. ст. 52 і 53 ПКУ, може звернутися до контролюючого органу з наведенням фактичних обставин операцій і наданням відповідних матеріалів для отримання індивідуальної податкової консультації. Тому, якщо виникне така потреба, платник може посилатися на інформацію з Інформлиста. Адже практика засвідчує, що на ці матеріали зазвичай орієнтуються й контролери.

Докладніше на цю тему – в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

3. УПК від Мінфіну щодо ТЦУ

Йдеться про Узагальнюючу податкову консультацію щодо застосування окремих положень статті 39 Податкового кодексу України, у тому числі під час коригування фінансового результату до оподаткування на підставі підпунктів 140.5.4, 140.5.51 та 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 цього Кодексу, затверджену наказом Мінфіну від 14.05.2021 р. № 266.

УПК № 266 висвітлює дев’ять питань, пов’язаних з правилами трансфертного ціноутворення та проведенням 30% коригуваннями відповідно до пп. 140.5.4 та пп. 140.5.51 ПКУ. Докладніше про це у коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН

4. Перегляд строку корисного використання "нульових" ОЗ – право підприємства: судовий кейс

Цілком робоча ситуація, коли основний засіб, що повністю замортизований (досяг нульової залишкової вартості) продовжує використовуватись на підприємстві. Конкретно в коментованому випадку йдеться про автомобіль, що перебуває в оренді. При цьому відповідно до бухгалтерського обліку підприємства встановлено строк корисного використання автомобілів – 5 років.

Водночас договори оренди транспортних засобів було укладено на строки надання в оренду, які є більшими за визначені підприємством строки корисного використання. Тож амортизація основних засобів за менший строк призводила до невиправданого, на думку ДПСУ, завищення витрат і, звісно, зменшення об'єкта оподаткування.

Тому податківці наполягали на тому, що підприємство повинно було здійснити перегляд строку корисного використання таких основних засобів (автомобілів) після досягнення ними нульової залишкової вартості. І таких випадків на практиці безліч, щоправда не усі платники податків звертаються до суду. І даремно.

Суд дійшов висновку, що, зокрема, зміна строку корисного використання та проведення переоцінки об'єкта основних засобів є правом підприємства.

Усі аргументи в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН


Повернення до списку