Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРОВІ

31.05.2021 1. "Дитяча" відпустка відтепер надається й татам
Набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною" від 15.04.2021 р. № 1401-IX. Тож відтепер у разі народження дитини батько може скористатися відпусткою до 14 днів. Ба більше – цією відпусткою зможе скористатися не тільки офіційний чоловік матері дитини, але й батько, що перебуває з нею у цивільному шлюбі. Докладніше про все у коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і сервісу ІНТЕБУХ
2. Представництва нерезидентів в Україні

Йдеться про важливий Інформаційний лист № 20, оскільки щодо представництв нерезидентів як платників податків наразі більше запитань, аніж відповідей. На деякі з них відповіли податківці в коментованому інформаційному листі від 30.04.2021 р. № 20. В листі вказано, що він має інформаційний характер і не є індивідуальною податковою консультацією. Водночас фіскали наголосили, що кожен платник податку в порядку, визначеному ст. ст. 52 і 53 ПКУ, може звернутися до контролюючого органу з наведенням фактичних обставин операцій і наданням відповідних матеріалів для отримання індивідуальної податкової консультації. Тому, якщо виникне така потреба, платник може посилатися на інформацію з листа. Адже практика засвідчує, що на ці матеріали зазвичай орієнтуються й контролери. Докладніше на цю тему – в коментарі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН № 20"

3.Організація охорони праці на підприємстві

Майже перед кожним підприємством, що провадить господарську діяльність, постає питання організації охорони праці. Роботодавець у будь-якому разі зобов’язаний створити безпечні умови праці на кожному робочому місці, ужити заходів щодо усунення причин нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві. А працівники мають бути поінформовані та проінструктовані стосовно дій, які потрібно виконувати за умови виникнення на підприємстві аварійних ситуацій, пов’язаних із безпосередньою загрозою для їх життя і здоров’я, а також про запобіжні та захисні заходи, що мають бути вжиті. Як це зробити, дізнайтесь із теми тижня від сервісу ІНТЕРБУХ "Охорона праці"

4. Коли можна списати ПДВ за не зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною

Блокування податкових накладних, на жаль явище вічне й безкінечне, якого уникнути платникам ПДВ просто неможливо. Не завжди вдається продавцеві розблокувати податкові накладні протягом уставленого строку в 365 днів і причини тому бувають різні, проте результат для покупця один: "зависає" ПДВ по таким податковим накладним. Тож, звісно, хочеться позбутись цієї суми якнайшвидше. Проте завдяки нормам ПКУ "муляти" очі буде ця сума не менше 1095 днів. Усі аргументи в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "ПДВ за не зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною: коли можна списати".
Повернення до списку