Пн-Пт 09:30 — 17:30

КЕРІВНИКОВІ - ІНФОРМПРИВОДИ ТИЖНЯ 14.04.2021- 20.04.2021

14.04.2021 14.04.2021- 20.04.2021

КЕРІВНИКОВІ

1.Підприємства та ФОПи отримають компенсації за працевлаштування осіб з інвалідністю - проект
У Раді зареєстрували урядовий законопроект № 5344 щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Підприємства, установи та організації, ФОП створюватимуть робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснюючи для цього заходи із розумного пристосування, у тому числі за рахунок власних коштів та/або коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Право осіб з інвалідністю на працевлаштування буде забезпечуватися також шляхом виконання роботи вдома (дистанційно). Підбір робочого місця проводиться переважно на підприємстві, де працювала особа до настання інвалідності, з урахуванням висновку медико-соціальної експертної комісії, її побажань до умов праці, а також наявних у неї професійних знань і навичок.
Підприємства та ФОПи за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю отримуватимуть дотації на створення робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю. Порядок надання дотацій встановлює Кабінет Міністрів України.

2. Закон про виплату "карантинних" 8 тисяч набув чинності

9 квітня набув чинності Закон № 1358-ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до Закону, фізичні особи - підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у «червоних» зонах, отримають з Державного бюджету України одноразову матеріальну виплату в розмірі 8 тисяч гривень.

Окрім гарантованої державою допомоги, ФОПи та наймані працівники зможуть додатково одержати виплати з місцевих бюджетів, якщо орган місцевого самоврядування ухвалить відповідне рішення.Повернення до списку