Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН БУХГАЛТЕРОВІ НОВИНИ ТИЖНЯ

21.05.2021

1. Подання податківцям оприлюдненої фінзвітності разом з аудиторським звітом

У 2021 році підприємства, які зобов'язані оприлюднювати фінансову звітність разом з аудиторським звітом, уперше її подаватимуть до податкових органів. Причому наразі думки експертів із цього приводу розділились і дехто вважає, що аудиторський звіт податківцям подавати не потрібно – мовляв, декларацію з податку на прибуток разом із фінансовою звітністю подали, тож решта усе зайве.

Ми б не були настільки категоричними та вважаємо, що аудиторський звіт подавати податківцям потрібно. Усі аргументи у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

2. Інтернет-реклама в нерезидентів: від А до Я
Інтернет –реклама наразі чи не найпопулярніший спосіб просування товарів/робіт/ послуг. Причому зробити це можна не лише в Україні, а й за її межами. Проте відображення в обліку рекламодавця операцій з придбання інтернет-реклами у нерезидентів має певні особливості. Зокрема, "високодохідні" платники податку на прибуток за такими операціями коригують фінансовий результат. До того ж на ці операції нараховують податок на репатріацію з послуг реклами та необхідно сплатити податок на рекламу за ставкою 20 %., а ще за такими операціями іноді необхідно відобразити курсові різниці. Тож зробити усе правильно допоможуть статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

3. Наближається період відпусток

Це магічне й очікуване слово "відпустка" іноді додає бухгалтерам неабиякого клопоту- виною тому зміни до Порядку№ 100, які ще в минулому році наробили чимало галасу. Тож в допомогу – тема тижня від сервісу ІНТЕРБУХ "Відпустки".

4. Індекс інфляції за квітень  – 100,7 %

Інфляція на споживчому ринку у квітні 2021 р. порівняно з березнем 2021 р. становила 0,7%, з початку року – 4,8%. 

Нагадаємо: індексацію проводять тоді, коли індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, який із 01.01.2016 становить 103 %.   

Докладніше про порядок індексації грошових доходів громадян можна дізнатись з НФОРМАЦІЙНО-ПРАВОВИХ СИСТЕМ ЛІГА:ЗАКОН: довідники, ситуації для бухгалтера, калькулятор індексації.


Повернення до списку