Пн-Пт 09:30 — 17:30

ЛІГА:ЗАКОН КЕРІВНИКУ НОВИНИ ТИЖНЯ

ЛІГА:ЗАКОН КЕРІВНИКУ НОВИНИ ТИЖНЯ

12.07.2021 1. Горезвісний законопроект 5600
Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень". На думку експертів, підготовлений урядом законопроект містить цілу низку змін, які, за прогнозами експертів, негативно вплинуть на бізнес та на економіку в цілому. Однак, незважаючи на критику з боку бізнес-спільноти, профільний комітет ВР проголосував за прискорену процедуру прийняття документу після першого читання.

Тільки деякі моменти законопроекту:
• податківцям надається право отримувати на запит інформацію від платника не лише по факту виявленого правопорушення, а й з інших питань, пов'язаних з оподаткуванням, можливих порушеннях у господарській діяльності платника, здійснених операціях;
• на час адміністративного чи судового оскарження результатів перевірки податківці блокуватимуть активи платника податків в межах суми донарахованих податкових зобов’язань;
• контролюючі органи зможуть стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати самостійно визначеного платником грошового зобов'язання у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду;
• встановлювати обмеження (за рішенням суду) у праві виїзду керівника юридичної особи - боржника за кордон до повного погашення податкового боргу;
• зростуть: акцизний податок, екологічний податок, рентна плата за користування радіочастотними ресурсами та використання води і т.д.

Бізнес-спільнота, об'єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою Українських Підприємців повідомляли, що стурбовані даною новиною, адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес та не хочуть звертати увагу на жодні коментарі й пропозиції.

Голова ВРУ уважає, що документ потребує серйозного доопрацювання до другого читання і повідомив, що цей законопроект будуть розглядати за повною процедурою, а його норми уже не вступлять в силу із 01.07.2021 року, як це передбачалося у первинній редакції законопроекту.

2. Єдина електронна система у сфері будівництва
Кабмін постановою від 23.06.2021 N 681 затвердив Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Метою створення та ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва є забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації у сфері будівництва, а також електронна взаємодія між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг під час отримання/надання адміністративних послуг та інших послуг у сфері будівництва, передбачених цим Порядком, здійснення заходів щодо архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва складається з таких компонентів:
• Реєстру будівельної діяльності електронної системи;
• електронного кабінету користувача електронної системи;
• порталу електронної системи.

3. Земля у продажу – нагадуємо: Закон про ринок землі в дії з 1 липня

Хто зможе набути право власності на сільськогосподарську землю
Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть:
• громадяни України;
• юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
• територіальні громади;
• держава.

Щодо продажу іноземцям
Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено набувати частки у статутному капіталі, акції, паї, членство у юридичних особах, які є власниками земель сільськогосподарського призначення. Цей момент втрачає чинність за умови та з дня схвалення на референдумі відповідного рішення.
Набуття права власності на землю сільськогосподарського призначення юридичними особами, створеними і зареєстрованими за законодавством України, учасниками або кінцевими бенефіціарними власниками яких не є громадянами України, може здійснюватися з дня та за умови схвалення цього на референдумі.

Вартість землі
До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.
Розрахунки, пов'язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, провадяться в безготівковій формі.

Скільки землі можна купити
Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина або юрособи не може перевищувати 10 000 гектарів.

Хто не зможе придбати
За будь-яких умов забороняється набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення:
1) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, - на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, земельні ділянки сільськогосподарського призначення, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), і які розташовані ближче 50 кілометрів від державного кордону України (крім державного кордону України, який проходить по морю);
2) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом;
3) особами, які належать або належали до терористичних організацій;
4) юридичними особами, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є іноземні держави;
5) юридичними особами, у яких неможливо встановити бенефіціарного власника (контролера);
6) юридичними особами, бенефіціарні власники (контролери) яких зареєстровані в офшорних зонах;
7) фізичними та юридичними особами, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції);
8) юридичними особами, створеним за законодавством України, що перебувають під контролем фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих у державах, включених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Землі, які заборонено продавати
Продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності забороняється. Забороняється також відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, крім передачі їх у спадщину.

Повернення до списку